Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: martah
Pon 25 Cze, 2012
KOTŁY KONDENSACYJNE
Autor Wiadomość
XARA2

Wysłany: Pią 26 Paź, 2007   KOTŁY KONDENSACYJNE

JESTEM NA ETAPIE MONTOWANIA INSTALACJI GAZOWEJ W DOMU 160 M2. INSTALATOR JAKO ŻE POSIADA AUTORYZACJĘ JUNKERSA - BOSCHA POLECA MI KOCIOŁ CERASMART MODUL 16kW/83L.(DOM MA BYĆ OCIEPLANY GAZEM)TWIERDZI ŻE JEST TO NAJLEPSZY WYBÓR ODNOŚNIE OGRZEWANIA DOMU SYSTEMEM GRZEJNIKOWO-PODŁOGOWYM.
JADNAK NA TEMAT TEGO KOTŁA SĄ RÓŻNE OPINIE. WIĘKSZOŚĆ FORUMOWICZÓW I MOICH ZNAJOMYCH TWIERDZI ŻE DUŻO LEPSZYMI KOTŁAMI W PORÓWNYWALNYCH CENACH SĄ KOTŁY VAILLANTA LUB VISSEMANA... SAM JUŻ NIE WIEM. PROSZĘ O OBIEKTYWNĄ RADĘ NA JAKI KOCIOŁ MAM SIĘ ZDECYDOWAĆ I DLACZEGO!? Z GÓRY DZIĘKUJĘ.

Tadeusz Kołodziejski
Ekspert

Wysłany: Nie 28 Paź, 2007   

Moja opinia jest zgodna z wypowiedziami , które przeczytał Pan na forach internetowych.
Proszę zastanowić się nad kotłem kondensacyjnym VAILLANTA model VC + 186/3-5 o mocy 7,2 do 19,5 kW Cena katalog brutto 7307,80 zł.
Kocioł może współpracować z różnymi zasobnikami o poj. od 120 do 300L gdzie zasobnik 300l jest zasobnikiem przeznaczonym do współpracy z kolektorami słonecznymi . Całość układu w zależności od wybranej wersji może być sterowana jednym z 12 regulatorów przewidzianych dla tego typu kotłów w zależności od potrzeb klienta.
Pozdrawiam
Tadeusz Kołodziejski
EKOEMITER

XARA2

Wysłany: Czw 01 Lis, 2007   

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ!
PRAWDOPODOBNIE ZDECYDUJĘ SIĘ NA PROPONOWANE PRZEZ PANA ROZWIĄZANIE. JEDNAK NIGDZIE W ZESTAWACH NIE WIDZĘ ZASOBNIKA 300 LITROWEGO. MOJ MONTER PO ROZMOWIE ZE MNĄ CHYBA SIĘ OBRAZIŁ I WYCHODZI NA TO ŻE BĘDĘ MUSIAŁ SAM ZAKUPIĆ TEN KOCIOŁ. CZY MOGĘ LICZYĆ NA SZCZEGÓŁOWĄ LISTĘ DOTYCZĄCĄ ZAKUPU TEGO KOTŁA! CHODZI MI O MODELE ZASOBNIKÓW, MIERNIKÓW POGODOWYCH ITP. Z GÓRY PANU DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM. MÓJ ADRES piotrjka@op.pl.

Tadeusz Kołodziejski
Ekspert

Wysłany: Pią 02 Lis, 2007   

Witam
Urządzenia o których pisałem występują w ofercie pakietowej firmy VAILLANT.
Nr kat 0010002751-S3R, pakiet zawiera kocioł kondensacyjny VCeco TEC + o mocy 18kW zasobnik c.w.u. VIH S 300 o poj. 300l oraz złączki montażowe z czujnikiem temperatury ciepłej wody. W celu zabezpieczenia zasobnika wymagana jest grupa bezpieczeństwa o Nr kat.305827 (339 PLN +22%VAT) poza tym zestaw wyposażony jest w automatykę auromatic 620 (automatyka pogodowa z możliwością zarządzania jednym obiegiem grzejnikowym i jednym obiegiem ogrzewania podłogowego wyposażonego w mieszacz. Przystosowana jest do sterowania praca kolektorów słonecznych. Całkowita wartość zestawu netto 11 890,00 PLN + 22%VAT. Wszystkie ceny są cenami katalogowymi z cennika firmy VAILLANT.
Pozdrawiam
Tadeusz Kołodziejski
EKOEMITER

tomciog 

Wysłany: Pią 23 Lis, 2007   

Lub też Viessmann Vitodens 200W.Czy za wiekszą kaskę Vitodens 300.

KainCirus

Wysłany: Pią 12 Lis, 2010   

Podpinam się pod temat choć bardziej interesuje mnie nie co a gdzie. Chciałbym zainstalować kocioł gazowy do swojego domu. Na tym moja wiedza się kończy więc potrzebuję specjalisty, który mi doradzi, zamontuje a przy tym nie naciągnie na bezsensowne wydatki. Jestem z Lublina - znacie może jakieś dobre firmy montażowe etc.

PiotrekN 

Wysłany: Sob 13 Lis, 2010   

Podsyłam linka do Favore.pl. To portal do wyszukiwania fachowców z twojej okolicy. Wpisujesz co chcesz wykonać a oni wysyłają zapytania do specjalistów - po czym dostajesz odpowiedzi - szybko i bezproblemowo masz nagle od kilkunastu do kilkadziesiąt ofert.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi