Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: martah
Pon 25 Cze, 2012
Dach z wióra - co Państwo o tym myślicie
Autor Wiadomość
ekodachpol

Wysłany: Wto 09 Paź, 2007   Dach z wióra - co Państwo o tym myślicie

Witam, jesteśmy grupą zajmującą się produkcją oraz wykonywaniem dachów z wióra osikowego na terenie całego kraju. Chciałbym dowiedzieć się co Państwo myślicie o tego typu dachach? Jak Wam to się podoba?

Dach.jpg
Oto dach pokryty wiórem z bliska
Plik ściągnięto 6390 raz(y) 62,16 KB

stogava.JPG
Dom pokryty wiórem
Plik ściągnięto 6366 raz(y) 115,16 KB

drewko2 
Cieśla

Wysłany: Sob 12 Sty, 2008   

Jest to dobre rozwiązanie dla gospodarst agroturystycznych, karczm, domków letniskowych i oczywiście tam gdzie chcemy pokazać swoją odmienność i przywiązanie do ekologii i tradycji.
Dach taki może spełniać swoje funkcje przez wiele lat.

irek

Wysłany: Pią 01 Kwi, 2011   nawiazuje do wykonawcy dachow z wiora ekodachpol

Strasznie siebie chwalicie na różnego rodzaju forach internetowych ale nie widziałem tam pozytywnych opinii zwykłych ludzi tylko sami o sobie dobrze piszecie. Kiedyś nawet do was dzwoniłem przez telefon też super firma dachy niesamowicie trwałe drewno najlepsze tylo na litwie a prawda w tym taka że ja posiadam tartak w okolicach warszawy i sam sprowadzam drewno z litwy ze względu na cenę a nie jakość bo ona jest taka sama jak i polskich lasów jak zaczynam czytać te fora to aż mnie śmieszy w jaki sposób próbujecie zdobyć sie rozreklamować to jest po prostu śmieszne!!! A dzwoniąc do innych firm to tam właściciele że tak naprawdę to w 2000r. uczyliście się dopiero tego fachu!!!

Heinmar

Wysłany: Sro 23 Lis, 2011   

Osobiście wolę tradycyjne [url=http:// wienerberger.pl]dachówki[/url], ale wygląda to nawet ciekawie.
Ostatnio zmieniony przez martah Pon 25 Cze, 2012, w całości zmieniany 1 raz  

Irbis Strzecharstwo 
Irbis Strzecharstwo

Wysłany: Pią 24 Lut, 2012   

Przyznam, że dach z wióra osikowego ma w sobie jakiś urok, ale jak dla mnie jest jednak zbyt "egzotyczny", drugą rzeczą jest to, że jednak trwałość tego pokrycia może pozostawiać wiele do życzenia. Skoro siedzicie w temacie, to może podzielicie się informacjami na temat trwałości gontu osikowego? Ja zajmuję się strzecharstwem, które wciągnęło mnie dlatego, że moim zdaniem przewyższa wszystkie znane pokrycia i poza funkcją praktyczną, jaką jest ochrona przed opadami, jest dla mnie środkiem wyrazu artystycznego. Owszem można porównywać praktyczność dobrej jakości dachówki,, łupka czy gontu drewnianego, ale na tym podobieństwa się kończą!
Strzecha pomimo tego, że jest wymagającym pokryciem nie ma sobie równych - samo to, że od tysięcy lat nadal pokrywa się nią dachy, mało tego - zwykle dachy zamożnych ludzi! To co nam kojarzy się ze strzechą to polski synonim, nie mający ze strzechą współczesną wiele wspólnego, poza materiałem. Kultura techniczna krajów w których strzecha jest powszechna na tyle na ile jej koszt na to pozwala, stoi na dużo wyższym poziomie niż w Polsce i technologie układania strzech różnią się kolosalnie od tego co robi się w Polsce. Są firmy, które widząc jej atrakcyjność próbują wykorzystać to dla celów komercyjnych, naśladując tamtejsze wzorce, ale jak same to określają "kryją dachy trzciną" - daleko od tego jest kunszt strzecharstwa. Publikowałem już na tym forum zdjęcia angielskiej strzechy, której wiek oceniono na ponad 500 lat, ale na potwierdzenie powyższych stwierdzeń kilka innych, tym razem naszych realizacji.

irbis_siedziby_rodowe.JPG
Plik ściągnięto 121 raz(y) 101,55 KB

strzecha08.jpg
Plik ściągnięto 118 raz(y) 171,84 KB

thatching01.jpg
Plik ściągnięto 139 raz(y) 240,54 KB

irbis_letniskowe03.jpg
Plik ściągnięto 132 raz(y) 77,58 KB

irbis_rethatching_02.jpg
Plik ściągnięto 136 raz(y) 245,01 KB

boyke_manor_thatching.jpg
Plik ściągnięto 130 raz(y) 67,08 KB

Ostatnio zmieniony przez martah Pon 25 Cze, 2012, w całości zmieniany 1 raz  

forumadmin

Wysłany: Pon 25 Cze, 2012   

Temat został przeniesiony na forum moj.dom.pl. Możesz go przeczytać klikając TUTAJ

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi