Poprzedni temat «» Następny temat
Czyszczenie i impregnacji elewacji oraz kostki
Autor Wiadomość
dZ3j$On

Wysłany: Wto 31 Lip, 2012   Czyszczenie i impregnacji elewacji oraz kostki

Jako że jestem świeżo przybyłym użytkownikiem na początku witam wszystkich. Przeglądając różne tematy na forum jestem pod wrażeniem ilości i rzetelności zaprzyjaźnionych ekspertów - gratuluje wiedzy.

Przechodząc do tematu... Chciałbym na dniach otworzyć działalność. Firma miałaby zajmować się czyszczeniem oraz impregnacją elewacji mineralnych, akrylowych, sylikonowych i silikatowych oraz kostki brukowej, granitowej (chyba że w podobny sposób można obsłużyć szerszy zakres).

Od kilku dni przeglądam fora i zdobywam/pogłębiam swoją wiedzę na ten temat, jednak większość wskazówek jest zbyt ogólnikowa. Oto Kilka informacji, które chciałbym poddać pod opinię ekspertów:
1. Ciepła woda wcale nie wspiera procesu czyszczenia, a jedynie go przyspiesza, jednocześnie zwiększając prawdopodobieństwo odpadnięcia tynku.
2. Poza środkami sanityzującymi należy dodać chemię zawierającą aktywny chlor
3. Czyszczenie samą wodą pod ciśnieniem sprzyja rozwojowi glonów

mam też nadzieje, że otrzymam wskazówki jakimi konkretnie środkami impregnować poszczególne powierzchnie.

Odnośnie kostki wiele osób poleca produkty z serii REINIT, jednak czytając opis mam wrażenie że one są bardziej do czyszczenia niż impregnacji.
Czytałem o impregnatach polimerowych, jednak chciałbym mieć w ofercie też tańszą alternatywę. Zapoznawałem się też z ofertą HGpolska czy np. produktami eco-PH wszystko jednak w teorii dlatego zanim poczynię zakupy liczę na wasze wsparcie.

mortor

Wysłany: Pią 03 Sie, 2012   

Chyba nastawiasz się bardziej na większych klientów? Większość osób kupuje sobie po prosty myjkę ciśnieniową (np. http://megastore.pl/73327...600-T-200.html) i czyści nią zarówno elewacje jak i kostkę...

dZ3j$On

Wysłany: Sob 04 Sie, 2012   

Nie koniecznie na większych, jednak chce sprostać oczekiwaniom wymagających klientów i mieć po prostu szerszą ofertę niż tylko mycie wodą.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi