Poprzedni temat «» Następny temat
System sterujący dla mnie;)
Autor Wiadomość
Janusz_S

Wysłany: Wto 21 Sie, 2012   System sterujący dla mnie;)

Witam,

Szukam porady w następującej kwestii. Chciałbym własnym sumptem - także firmom instalatorskim z góry dziękuję zainstalować system u siebie w domu.

Szukam systemu spełniającego następujące wymagania:

- sterowanie oświetleniem w 6 pomieszczeniach
- sterowanie klimatyzacją/wentylacją - czyli też jakiś odczyt temperatury przy okazji
- sterowanie bramą wjazdową, garażową i furtką, najlepiej z pilota ale również za pomocą systemu
- sterowanie roletami może być dla 6 niezależnych obwodów
- sterowanie nawadnianiem ogrodu
- dostęp do systemu przez internet
- sterowanie systemem przez telefon komórkowy, gdzieś widziałem że można poprzez wysyłanie i odbieranie SMSów
- dobrze gdyby panel sterujący był estetyczny. można się pochwalić przed sąsiadami
- i ostatnie, możliwośc sterowania tym wszystkim z dowolnego miejsca w domu, w tym z kanapy.

Pomysłów mam masę więc dobrze by było gdyby system umożliwiał łatwe i tanie dodawanie kolejnych urządzeń sterujących do zestawu.

Zaraz mnie zasypiecie odpowiedziami że temat był już wielokrotnie wałkowany i firm jest masa. Zgoda. Ale zastanawiam się czemu mam płacić średnio po 300 PLN 'za punkt'. Ja mam około 30 a przyszłości dobiję do 50 punktów którymi chciałbym posterować co daje cenę już na tym etapie pod 10kPLN a w perspektywie pod 15-20kPLN. A ja bym chciał wydać powiedzmy 2,5-3kPLN a docelowo do 5kPLN czyli po 100 PLN za punkt.

Ktoś juz może postawił sobie taki ambitny cel i go zrealizował bądź realizuje? Jakieś sugestie?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi