Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: martah
Pon 25 Cze, 2012
Rynny Rynny Rynny
Autor Wiadomość
kajetan

Wysłany: Wto 26 Sie, 2008   Rynny Rynny Rynny

Witam,

stanąłem właśnie przed poważnym wyborem - który system rynien wybrać? mam metalowy dach i podobno najlepiej dobierać w takim wypadku rynny stalowe lub tytanowo-cynkowe. proszę o poradę i którego producenta wybrać?

tymon

Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

nie wiem jak inne ale Raiko powinien spełnić Twoje wymagania.
pozdrawiam

rumak

Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

rynny drewniane wygladaja super;)

srebrna

Wysłany: Wto 02 Wrz, 2008   

A to interesujace! Hmm.........

tymon

Wysłany: Sro 10 Wrz, 2008   

może i fajnie wyglądają ale przy ostatnich doświadczeniach pogodowych nie wiem czy spełnią pozostałe istotne kryteria :) . w końcu dobrze byłoby, aby po pierwsze system nie odleciał przy pierwszym mocnym podmuchu wiatru i po drugie, ażeby zbierał wodę z dachu. Raiko ciekawostka, jako jedyna bodajże firma zaoferowała system z poszerzoną średnicą rury spustowej - ważne, bo jeżeli woda nie będzie odprowadzana, zwyczajnie będzie przelewać się z rynny i niszczyć tynk, a szkoda. ja tam jestem zadowolony z tego systemu i polecam komu mogę, bo wiem ile kosztuje budowa domu i wiem, że są elementy gdzie możńa zaoszczędzić - ale zaoszczędzić nie powinno oznaczać wyboru najtańszego, bo wtedy jakość nie jest za wysoka. a szkoda po dwóch trzech latach znowu dokonywać zmiany. bądźmy mądrzy przed szkodą- a nie po niej!!!

kajetan

Wysłany: Sro 17 Wrz, 2008   

skoro aktywność na forum była nie wielka zdecydowałem się dowiedzieć informacji u źródła a właściwie dwóch - sklep i dekarz. w sklepie polecali mi Lindab a dekarz powiedział, że i Linda i Raiko to jedne z najlepszych systemów rynnowych, kwestia ceny. Raiko było cenowo atrakcyjniejsze.
pozdrawiam

dolores1234 

Wysłany: Wto 14 Gru, 2010   niezamarzajace rynny

słyszałam ostatnio o niezamarzających rynnach? czy to faktycznie sie oplaca i ile to kosztuje? ktos wie?

kslucki

Wysłany: Pon 23 Maj, 2011   

Właśnie a co myslicie rynna plastikowa czy metalowa? Z jakich tworzyw są dostępne na rynku a które najlepsze?

Heinmar

Wysłany: Pon 27 Lut, 2012   

a czy to ma znaczenie duże jeśli mam na dachu [url=http:// wieenerberger.pl]blachodachówki[/url]??
Ostatnio zmieniony przez martah Pon 25 Cze, 2012, w całości zmieniany 1 raz  

Lunatik

Wysłany: Czw 01 Mar, 2012   

Moi rodzice zdecydowali się na [URL=http://www rynny-sc.eu/]rynny[/URL] plastikowe ja mam ocynkowane - obie opcje są według mnie ok - ta pierwsza jest nieco tańsza...
Ostatnio zmieniony przez martah Pon 25 Cze, 2012, w całości zmieniany 1 raz  

tobiaszwwl

w swoim domu mam plastikowe rynny i nie jestem z nich zadowolony, zdecydowałem się na nie ze względu na niższe koszty, po ostatniej zimie popękały w niektórych miejscach, nie odprowadzają całkowicie wody,i co gorsze na jednym odcinku się rozłączyły ale to może być spowodowane złym montażem.

Hydro-met.net

Ja bym zastosował standardowe rynny wykonane z PCV. Chyba najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Wystarczy je tylko odpowiednio zamontować i będą spełniać swoje zadania w 100%

forumadmin

Wysłany: Pon 25 Cze, 2012   

Temat został przeniesiony na forum moj.dom.pl. Możesz go przeczytać klikając TUTAJ

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi