Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: martah
Pon 25 Cze, 2012
blacha czy blachodachówka?
Autor Wiadomość
kasia_de

Wysłany: Nie 25 Mar, 2007   blacha czy blachodachówka?

co lepsze - blacha z "rąbkiem" ;-) czy blachodachówka?
bardziej podoba mi się zwykła blacha, bo mój dom będzie miał nowoczesną stylistyke więc ta blacha lepiej pasuje.
Co jest bardziej funkcjonalne (małoobsługowe :) ), trwalsze i ekonomiczne?

Ireneusz Siczek
Ekspert

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2007   

Zdecydowanie blacha na rąbek. I zdecydowanie z materiałów jednororodnych / stopowych (miedź lub tytan-cynk). Będzie to funkcjonalne (sprawdzona przez stulecia technologia mocowania na haftry/klamry), trwalsze (unika sie przebić i przewierceń przez arkusz blachy) i ekonomiczne (patyna jest lepsza od wszelkich kolorowych powłok) rozwiązanie.
Lista zalet (w tym stylistycznych) jest długa, co ma swoje odbicie również w cenie materiału i wykonawstwa....

Lesiu

Wysłany: Pon 24 Paź, 2011   

Witam
Jeśli chodzi o blachę o której napisał mój poprzednik ... to jest bardzo drogi interes. Moje zadnie na ten temat jest takie, że jeśli miałbym pokrywać stary dwór to pewnie pokryłbym go miedzią lub bym tytan-cynkiem. Natomiast jeśli jest to zwykły dom to myślę, że nie ma sensu stosowania tak drogiego pokrycia. Kiedyś ktoś napisał, że najlepiej cały dom budować z podobnej jakości materiałów.
Blachę miedzianą kładli dawniej na kościoły dlatego ich dachy są teraz takie niebiesko zielonkawe - pokryte patyną, która zabezpiecza blachę dodatkowo przed warunkami atmosferycznymi. Polecam również gonty bitumiczne na które producent daje dożywotnią gwarancję. Wyglądają fajnie i są proste w montażu.
Ostatnio zmieniony przez Lesiu Sob 25 Lut, 2012, w całości zmieniany 1 raz  

qwerty22

Wysłany: Czw 08 Gru, 2011   

Zdecydowanie lepsza jest blacha. :wink: To zależy od kształtu dachu, ale z blachodachówki zostaje dużo odpadków, więc to automatycznie wyższy koszt. Jeśli zdecydujesz się na blache, to wybierz firme, która umie dobrze zawijać rąbki, zeby nie zniszczyli Ci materiału i nie wykonali nieszczelnego pokrycia.

Kuba

Wysłany: Pią 09 Gru, 2011   

Ja też jestem zdania, że blacha jest lepsza. O wiele wytrzymalsza.

Hydro-met.net

Wysłany: Czw 01 Mar, 2012   

Przede wszystkich jest chyba bardziej ekonomiczna. Oczywiście mówimy o zastosowaniu blachy. Ma ona też sporą wytrzymałość tak jak kolega wyżej pisał.

SpectraStore_pl

Wysłany: Czw 29 Mar, 2012   

Ja wybrał bym blachę do starszej więzby dachowej. Chodzi tu o ciężar. Blacha jest lżejsza. Jeżeli stawiasz od podstaw i konstrukcja dachu jest nowa to wybrał bym dachówkę. Lepiej się uleży i przyciśnie konstrukcję z góry.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi