Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: martah
Pią 22 Cze, 2012
system centralnego odkurzania
Autor Wiadomość
elzbieta73

Wysłany: Sob 11 Lis, 2006   system centralnego odkurzania

albo jestem strasznie zielona albo nie wiem co ?co to jest ten system centralnego odkurzania?brzmi bardzo ciekawie

Marcin Górnik
Ekspert

Wysłany: Pon 13 Lis, 2006   

Witam Panią
Zielona? Mam nadzieję, że z ciekawości ;-) Już odpisuję.

Zalety systemu:
Centralny odkurzacz to system umożliwiający skuteczne i wygodne odkurzanie domu, biura, salonu... pomieszczeń, gdzie żyją ludzie, zwierzęta. Tam, gdzie ważna jest czystość nie tylko powierzchni ale także powietrza. Gdzie trudno jest poruszać się z urządzeniem tradycyjnym ze względu na jego ciężar, głośną pracę czy ilość czynności przed i po odkurzaniu.

Budowa systemu:
Za chwilę odkurzanie. Wyjmujemy (np: z szafy) węża ssącego (zwykle o długości 9m i wadze 1,7kg) oraz rurę i podręczny zestaw ssawek. Podchodzimy do gniazda ssącego (zwykle jedno na piętro wystarcza) i wkładamy wtyczkę węża. Rączkę łączymy z rurą i odpowiednią ssawką. Przyciskiem w rączce uruchamiamy ssanie.Odkurzamy słysząc jedynie dźwięk zasysanego powietrza. Możemy sprzątać 100% powierzchni i dużą część schodów bez obawy o zbyt krótki przewód elektryczny. Możemy odkurzać pył z NAD karnisza lub z NAD wiszących szafek. Długi, lekki wąż aż prosi, aby to zrobić. Już nie ciągnie się za nami mały (albo i duży) wyjący, wdmuchujący do sprzątanego pomieszczenia (tylko częściowo przefiltrowane) powietrze "przyjaciel".
Teraz, wewnątrz 52mm średnicy rurociągu zamontowanego w ścianach, zassane nieczystości przesuwają się (130km/h) w kierunku jednostki centralnej zainstalowanej np. w garażu. Tam wpadają do pojemnika, a odfiltrowane (podobnie jak w tradycyjnym odkurzaczu) powietrze wydmuchiwane jest poza dom także podobnym rurociągiem.
W skrócie tak działa nasz system.

Różnica? Wygoda, cisza, czyste powietrze w domu. Tylko raz zbieramy ten sam pył. Można odkurzać o wiele rzadziej. Skuteczność jest dużo większa. No i mamy do dyspozycji dodatki takie jak szufelka automatyczna, gniazdo-zmiotka lub kuchenny wąż miękki. Mamy także więcej czasu dla siebie, bo odkurzanie trwa znacznie krócej bez utraty efektu wykonanej pracy.

DOMAN

Wysłany: Pią 16 Lip, 2010   

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej lub jeszcze nie wiesz, czym jest odkurzacz centralny -
zadzwoń lub odwiedź nas w salonie firmowym:

Zapraszamy na nasze strony: www. beam.pl lub www. doman.com.pl 
Znajdziecie tu Państwo ogólne informacje o systemie i odkurzaczach.
Ostatnio zmieniony przez martah Pią 22 Cze, 2012, w całości zmieniany 1 raz  

KainCirus

Wysłany: Pią 12 Lis, 2010   

Ja również jestem zainteresowany systemem odkurzania centralnego. Niestety do Wrocławia mam trochę daleko. Jestem z Lublina. Czy ktoś z was jest w stanie podać mi namiary do rzetelnej firmy z okolic Lublina, która zajmuję się instalacją tego typu urządzeń? Chciałbym poznać ceny takiej instalacji w moim przypadku.

Hydro-met.net

Wysłany: Pon 05 Mar, 2012   

Należy pamiętać, że o takie systemy trzeba dbać. Łatwo można go zapchać a wtedy pojawia się dość spory problem.

Heinmar

Wysłany: Czw 29 Mar, 2012   

czy [url=http:// wienerberger.pl]materiały budowlane[/url] do stworzenia takich systemów mogę kupić w każdym sklepie?
Ostatnio zmieniony przez martah Pią 22 Cze, 2012, w całości zmieniany 1 raz  

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi